Kontakt

Při Vaši žádosti o ubytování Vám budeme předběžně rezervovat pobyt 1 týden. Do této doby je třeba zaslat zpět vyplněnou objednávku ubytování, kterou Vám zašleme.

Dům svatého Josefa

adresa:
Mgr. Jaroslav Kubeček (správce chaty)
Gruň 60
739 15 Staré Hamry
Česká republika

tel./fax: (+420) 558 437 865

mobil: (+420) 731 604 114, (+420) 737 374 819

e-mail: dsj@ado.cz

web: www.dsvj.cz

účet: ČS Rožnov pod Radh., č.ú. 1772115339/0800

- jako V.S. uvádějte datum nástupu rekreace (např: 6.září 2016 čísly 06092016)

Kde nás najdete?

Doprava vlastním vozem:

Příjezd k Domu sv. Josefa vlastním vozem (nebo na kole) je možný ze dvou směrů:

Po odbočce ve Starých Hamrech na Jamník minete po levé straně kostel a přijedete na autobusovou točnu Stýskalonka. Zde začíná silnice stoupat až na horský hřeben Gruň. Převýšení činí 300 výškových metrů. V zimě je tento úsek sjízdný jen se sněhovými řetězy!

Doprava vlakem / linkovým autobusem

Vlakové spojení končí ve Frýdlantu nad Ostravicí, resp. v Ostravici. Odtud dále autobusem směr Staré Hamry, Bílá (též dálkovým autobusem směr Čadca - SR). Na zastávce Staré Hamry,most (1,5 hod chůze od chaty) nebo ještě blíže Staré Hamry, Stýskalonka nebo Staré Hamry, Jamník (40 min, resp. 30 min chůze od chaty), pokud sem však daná linka zajíždí, vystoupíte a pokračuje dále pěšky po asfaltové cestě na hřeben Gruně až k Domu sv. Josefa. Od zastávky Stýskalonka sice cesta stále stoupá, místy Vás však za to odmění otevírající se pohledy na okolní roubenky ve stráních. Kromě asfaltové cesty je možné vystoupat na Gruň po horském chodníku (žlutá tur. značka - za hotelem Čertův hrádek zahýbá vpravo - rozc. se zelenou).

Některé autobusové spoje nezastavují na zastávce "Staré Hamry, most", ale pokračují až na zastávku Staré Hamry, rozc. Černá. Odtud se buďto vydáte zpět po hlavní silnici na zastávku most a dále k chatě (viz předchozí popis), nebo můžete spojit příchod k chatě s 1,5 hodinovou túrou stoupajícím lesním chodníkem (modrá a později navazující žlutá turistická značka).

Všechny zastávky včetně možnosti vyhledání spoje obsluhujícího danou zastávku najdete na mapě níže.

Mapa

Na mapě naleznete polohu chaty a dále všechny nejbližší zastávky hromadné dopravy. Po kliknutí na ikonu se otevře Idos s vyplněnou cílovou stanicí.